Hnízdo roste

Tak, a tady je ten slíbený, důležitý příspěvek. Schválně, tušíte o čem bude?

Vážení přátelé, naše škola prošla v uplynulých 6-ti letech velkým vývojem ve všech oblastech. Máme jasný vzdělávací koncept, přibylo žáků i personálu, rozšířili jsme a zvelebili prostory, krásně jsme vybavili třídy a když není covid, prožíváme s dětmi pestré a naplněné školní dny. FAKT! ALE už několik let víme, že nám současné prostory stačit nebudou. Intenzivně to řešíme.

Nyní se zdá, že by mohla existovat cesta, jak koupit budovu bývalé Bauerovy vily v Předklášteří (ano, ta zvláštní budova v parku), postupně ji zrekonstruovat a celou naši ZaHRAdu tam přesunout. Je to 10 mil. Kč na nákup budovy a 6,5 mil. Kč na vstupní úpravy alespoň jednoho patra, a pak další desítky milionů korun, které bychom ale už chtěli získat s pomocí dotací.

Aktuálně se na Vás obracíme s VÝZVOU O POMOC. Ty peníze samozřejmě na účtu nemáme, protože jsme neziskový projekt. Běžné formy úvěrování máme zmapované (více než to), ale než se k nim upíšeme, oslovujeme právě vás, kteří naši školu znáte, jestli je mezi vámi někdo ochotný nám s financováním vlastní budovy pomoci – formou půjčky, formou daru nebo jinou formou, která nás dosud nenapadla (rady vítány).

Prosím neváhejte, ozvěte se řediteli Milanovi na 603 179 039 nebo na milan.ruzicka@skolazahrada.cz. Už v zimě navíc vzniklo video, které představuje, jakou cestu jsme ušli i co nyní potřebujeme ze všeho nejvíc!