Jarmila Zatloukalová

Motto: Všechno je možné, stačí jen chtít.  Mary Poppins 

Své dětství jsem prožila na malé vesničce u řeky s výhledem na Hostýn. Každou volnou chvilku jsem trávila s kamarády „lítáním“ po venku.  

Až přišel ten správný čas, mě vítr zavál do Hradce Králové na studium farmacie. S čerstvým diplomem v kapse jsem si zaletěla na rok na zkušenou za oceán a pak se na několik dlouhých let usadila v Praze. Pak se opět zvedl vítr a zavál mě a celou moji rodinu do Tišnova na překrásné místo pod Klucaninou. Tady teď žijeme a s námi 5 koček, 2 morčata a několik tisíc včel. 

Do Zahrady začaly docházet nejprve naše starší děti, já se přidala občas jako doprovod při expedicích po okolí. A tak jsem mohla poznávat, jak vše v Zahradě klíčí a roste, vykvétá a uvadá, aby hned vedle vyrostlo něco nového.  

A zřejmě se opět zvedl vítr, nebo jen větřík a já se z pozorovatele stala součástí Zahrady. Hodlám tu růst a učit se spolu s dětmi, obdivovat krásu a dokonalost přírody, putovat krajinou. Chci pomáhat vytvářet laskavé a bezpečné zázemí.  

V poslední době mě baví poznávat sebe a blízké lidi pomocí principů intuitivní pedagogiky. Zažívat prostředí bez hodnocení a jen si hrát. Taky mě baví chodit na návštěvu ke včelám, péct chleba a pozorovat mraky. 

Kontakt: jarmila.zatloukalova@skolazahrada.cz