Přidej se k nám / Join us !

Naše škola není “jenom škola”. Nejen dětem, ale také průvodcům nabízí místo k seberealizaci a růstu. 

Místo k seberealizaci

Naše škola je právě tak bohatá, jako lidé v  ní.

Proto se snažíme, aby každý v ZaHRAdě, dospělí stejně jako děti, měli možnost rozvíjet svoje zájmy. Protože nadšení, se kterým děláme to, co nás baví, zapaluje zájem lidí kolem, a nedá se srovnávat s tím, když děláme „jenom” něco, co musíme.  

Místo k růstu

Pokud se rozhodnete růst v ZaHRAdě, rozhodně na to nebudete sami. Jedna z věcí, na kterou jsme opravdu hrdí, jsou podmínky pro rozvoj našich průvodců.   

1 ) Supervize 

Pravidelně se scházíme při týmové supervizi s Mirkou Štěpánkovou, která je s námi téměř od samotného začátku naší školy. S Mirkou se věnujeme našemu týmu: vztahům, pocitům, spolupráci. Každý měsíc se scházíme mimo školu na dvě hodiny a dvakrát ročně na celý den, aby nám ve škole nic nedrhlo.  

Naše Montessori metodička Soňa Vlasáková nás pravidelně navštěvuje ve škole a formou náslechů, vstupů pro děti, zpětné vazby a povídání nám pomáhá postupně budovat naši školu. 

2 ) Studijní volno 

Na školách někdy bývá problém s uvolňováním kvůli dalšímu studiu v průběhu školního roku. U nás ne. Jak bychom mohli očekávat od dětí, že se budou učit, když bychom se neučili i my sami? Využíváme běžná vzdělávání, hodně se učíme návštěvami na jiných školách a využíváme i možnosti zahraničních kurzů a stáží v rámci projektu Erasmus+. Po sedmi letech má průvodce v ZaHRAdě navíc právo na rok studijního volna.  

Poslední, ale asi nejdůležitější věc je důraz na otevřenou zpětnou vazbu.  

Místo pro život

Náš zřizovatel-spolek Hnízdo organizuje volnočasové a vzdělávací aktivity pro děti i dospělé, ať už formou pravidelných kroužků nebo jednorázových větších akcí. 

V naší budově funguje spolek Hojnost, který zpřístupňuje lidem lokální potraviny. Pokud už jde o potraviny z dovozu, tak jsou obvykle FairTrade a Bio, vše v bezobalovém módu s ohledem na životní prostředí. (Více na www.hojnost.org 

Skupina rodičů nám svépomocně vaří kvalitní vegetariánské jídlo (na požádání i veganskébez lepku apod.).  

V naší škole se také potkáte s dobrovolníky z jiných zemí Evropy a to hlavně díky spolufinancování Evropským sborem pro solidaritu. 

ZaHRAda není jenom škola. Je to komunita dětí, rodičů, průvodců a dalších lidí. Je to místo, které žije od rána do večera. 🙂

Do you want to join us?

Please contact our coordinator of volunteering projects Mrs. Viktorie Šťastná

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kontakt / Contact

 koordinátor dobrovolníků / coordinator of volunteering projects

Viktorie Šťastná 

Mail: viktorie.stastna@skolazahrada.cz  

Click on "coffee" or some post and enjoy our Volunteers Report Blog !!!