Přijímání dětí do prvního ročníku pro školní rok 2022/2023

Milí rodiče, drazí potenciální ZaHRAdníci,

pokud máte doma předškoláka a uvažujete o vzdělávání v naší škole, dejte nám o sobě vědět co nejdříve. Vyplňte prosím tuto předběžnou přihlášku – úvodní dotazník zájemce o ZaHRAdu.

Na základě její vyplnění vám pošleme další podrobnější informace o přijímacím procesu a budeme vás zvát na akce pro zájemce o vzdělávání na naší škole.

Zápis do první třídy

Zápis k povinné školní docházce do základní školy ZaHRAda pro školní rok 2022/2023 je plánovaný na středu 6. dubna 2022. V případě nepříznivé epidemiologické situace bude zápis bez osobní přítomnosti a přihlášku k zápisu bude možné podat od 1. 4. do 6. 4. 2022.

Ve školním roce 2022/23 plánujeme přijmout 14 žáků do první třídy.

Kritéria zápisu dětí do 1. ročníku 

  • Znalost a souznění s hodnotami a konceptem vzdělávání uplatňovanými v ZŠ ZaHRAda

Rodina souzní s konceptem školy a zákonní zástupci znají a sdílejí Montessori pedagogický přístup školy. (0-15 bodů)

  • Docházka sourozence do ZŠ ZaHRAda

Přednostně jsou přijímány děti, které mají na škole studující sourozence (5 bodů za každého sourozence, pokud navštěvuje ZŠ ZaHRAda)

* Bodové ohodnocení kritéria se posuzuje k datu zápisu, tj. 6. 4. 2021.

V případě rovnosti bodů uchazečů bude rozhodnuto losem.

Přijímací proces

Chceme s vámi společně tvořit komunitní školu. Je proto pro nás zásadní, aby se k nám připojovali lidi obeznámeni a souznějící se základními principy a fungováním školy. Zejména u nových rodičů očekáváme, že navštíví všechny akce pro zájemce o vzdělávání. Rádi si s vámi domluvíme i osobní rozhovor, na kterém se více poznáme.
A jaké akce pro zájemce připravujeme?
Úvodní seznamovací schůzku

Nakoukněte s námi do ZaHRAdy, poznejte principy, na kterých ji tvoříme, jak jsme pokročili v Montessori směřování, podívejte se na naše prostory a zamyslete se s námi nad tím, kde se mohou vaše očekávání lišit od ZaHRAdní reality… a ptejte se na vše, co vás zajímá…

Plánovaný termín: úterý 8. února v budově školy na Riegrově 312

Dny „naživo“ v ZaHRAdě

Přijďte si (rodiče i děti) zkusit, jak vypadá den v ZaHRAdě. Nejlepší je to vidět a ucítit:) Zažijete téměř běžný den, seznámíte se s našimi průvodci a s částí našich dětí.

V závislosti na epidemiologické situaci a počtu zájemců vypíšeme několik termínů v únoru / březnu 2022.

Informační a dolaďovací schůzku

Toto je ten pravý prostor pro konečné zvážení, jestli se do tohoto vzdělávacího dobrodružství chcete vydat s námi. Co vám je ještě nejasné? Co vám po dnech naživo ještě vrtá hlavou? Čeho se obáváte? A jak je to s formalitami a potřebnými dokumenty?

Plánovaný termín: úterý 22. března v budově školy na Riegrově 312

Tento rok bychom chtěli rozjet i Edukačně-stimulační schůzky ve spolupráci s LMMŠ Ledňáček. Jejich podoba se ještě vylaďuje.

 

Po minulých zkušenostech dopředu upozorňujeme, že plánované termíny akcí se mohou v závislosti na epidemické situaci měnit, nebo se mohou přesunout do on-linu (určitě vám o všech případných změnách dáme včas vědět).

Budeme se na vás těšit.

Vaši ZaHRAdníci