Zahraniční dobrovolníci a Evropský sbor solidarity

Příští týden se do školy chystají další ročníky. Tento podzim se však dětem i průvodcům zatím stýská po zahraničních dobrovolnících, kteří zpestřují školní i mimoškolní život v Tišnově již od roku 2018.
 
S ohledem na opatření spojená s Covid-19 probíhá výběr zahraničních dobrovolníků až v těchto dnech.
Zahraniční dobrovolníci k nám i do jiných organizací po
celé Evropě jezdí a vzdělávají se díky podpoře EU skrz
Evropský sbor solidarity (dříve EVS) –
 
Nadšení a přínos dobrovolníků je obrovský. Děti i průvodci i rodiče přicházejí v přirozených situacích na chuť komunikaci v cizím jazyce. Celá komunita okolo školy, ale i tišnovská veřejnost se může obohatit o kulturní povědomí o životě v jiných koutech Evropy a jejím okolí (Turecko, Gruzie…)
 

Naši dobrovolníci v minulých letech 🙂